a) Členové: Miloš Novák - organizace turnaje,

Luděk Lupač - záležitosti rozhodčích,

František Čermák.

b) Řídící orgán zasedá podle potřeby. Na jeho jednání mohu být přizváni vedoucí mužstev.

c) Veškerá korespondence týkající se turnaje musí být zasílána emailem na adresu: hokej@sktelc.cz.

3) Přihlášky, startovné, záloha, pronájem ledu

a) Podmínkou pro přijetí mužstva do turnaje je

i. doručení přihlášky do stanoveného termínu,

ii. uhrazení startovného do stanoveného termínu na účet č. 0416046547/7980,

iii. uhrazení vkladu do stanoveného termínu na účet č. 0416046547/7980, vklad není nutno hradit, pokud byl ponechán na účtu z předchozí sezony.

b) Při zadání příkazu k úhradě je nutno do informace pro příjemce uvést název mužstva a kopii příkazu zaslat emailem na adresu hokej@sktelc.cz.

c) Startovné je pro účastníky turnaje stanoveno ve výši 1.500,-Kč. Startovné se použije na krytí nákladů organizace  turnaje. Startovné se mužstvům, které absolvují turnaj, nevrací. Rovněž tak se startovné nevrací mužstvům, která  se po rozlosování nezúčastní turnaje, vystoupí-li z turnaje v jeho průběhu nebo budou z účasti v turnaji vyloučena.

d) Vklad pro účastníky turnaje je stanoven ve výši 3.500,-Kč a slouží

- jako zajištění proti odstoupení mužstva z turnaje v jeho průběhu, tzn. odstoupí-li mužstvo z turnaje během sezony vklad propadá nebo

- na úhradu disciplinárních poplatků a pokut za disciplinární přestupky; pokud tato situace během sezóny nastane, musí mužstvo vklad  opět doplatit nejpozději do dalšího plánovaného zápasu; v případě, že tak neučiní, hrozí mužstvu vyloučení z turnaje;

po ukončení turnaje budou zůstatky vkladu vraceny zpět mužstvům, pokud nepožádají o jeho převedení do  dalšího ročníku turnaje.

f) Přihlášku je nutno podat na formuláři dostupném na www.sktelc.cz a vyplněnou a podepsanou ji ve formátu pdf  nebo fotografii (např. ve formátu jpg, tiff, png apod.) zaslat e-mailem na adresu hokej@sktelc.cz.

g) Fakturace za nájem ledové plochy je prováděna provozovatelem zimního stadionu.

h) O zařazení nového mužstva do příslušné ligy rozhoduje řídící orgán po předložení soupisky tohoto mužstva řídícímu orgánu. Novým mužstvem se rozumí mužstvo, které v předchozí sezoně v turnaji nehrálo. Pouhá změna názvu mužstva není důvodem považvat toto mužstvo za nové.

4) Oprávněnost startu hráče v turnaji

a) Turnaj je určen zejména pro hráče neregistrované v ČSLH.

b) V turnaji mohou nastoupit i hráči, kteří v době konání turnaje hrají soutěž řízenou ČSLH, ale pouze do úrovně okresního přeboru.

c) Po souhlasu účastníků turnaje může za mužstvo Dream Team Telč nastupovat hráčka Zuzana Martinů.

d) SK Telč, s. z. si jako organizátor turnaje vyhrazuje právo povolat k přátelskému nebo i k soutěžnímu utkání mužstva SK Telč A

- kteréhokoliv hráče týmu Junioři SK Telč ve věku do 21 let za účelem jeho herního růstu nebo

- hráče, který je stále platně registrovaným hráčem SK Telč a v minulých letech za SK Telč hrál, z důvodu aktuálního nedostatku hráčů v mužstvu SK Telč A;

start takového hráče v dalších zápasech turnaje se nepovažuje za neprávněný.

5) Soupiska mužstva

b) Soupiska mužstva může obsahovat maximálně 25 hráčů pro hru v poli. Brankaři jsou zapsáni na samostatné soupisce brankařů.

c) Provádění změn v soupisce mužstva je možné pouze na základě písemné žádosti vedoucího mužstva řídícímu orgánu turnaje, vždy od 15. do 20. dne měsíce.

d) Žádný z hráčů nesmí být zapsán na více jak jedné soupisce turnaje, toto se netýká hráčů, kteří v průběhu turnaje dosáhnou věku 45 let a více.

e) Originály soupisek mužstev jsou k nahlédnutí u řídícího orgánu turnaje, ověřené kopie (bez uvedení osobních údajů) budou mít k dispozici rozhodčí.

f) Soupisky musí být ve stanoveném termínu zaslány emailem na adresu hokej@sktelc.cz.

6) Soupiska brankařů

a) Soupiska brankařů je společná pro všechna mužstva v turnaji. Její vzor je dostupný na www.sktelc.cz.

b) Brankaři mohou v turnaji chytat v jakémkoliv mužstvu, za splnění podmínek uvedených v článku 4.

c) O zápis brankaře na soupisku brankařů požádá vedoucí mužstva řídící orgán turnaje. Přitom uvede údaje nutné pro jeho zápis.

d) Originál soupisky brankařů je k nahlédnutí u řídícího orgánu turnaje, ověřenou kopii bez uvedení osobních údajů budou mít k dispozici rozhodčí.

7) Povinná výstroj

a) Každý hráč hraje turnaj na vlastní riziko.

b) Pro všechny utkání turnaje je stanovena minimální povinná výstroj, a to hokejové kalhoty, hokejová přilba, chrániče holení, chrániče loktů a hokejové rukavice.

c) Bez stanovené minimální povinné výstroje bude hráč rozhodčími vykázán z ledové plochy a nebude mu  umožněno hrát utkání.

d) Každé mužstvo má povinnost vlastnit minimálně 1 sadu dresů s čísly.

e) Pokud nastane situace, že k utkání nastoupí mužstva ve stejných barvách dresů, je povinností mužstva, které je  vedeno jako domácí dresy vyměnit za dresy jiné barvy. Pokud je nevlastní, je na zimním stadionu k dispozici sada náhradních dresů s čísly.

8) Pravidla hry

Utkání se hrají podle pravidel ČSLH; výjimku z pravidel ČSLH tvoří pravidlo o zákazu střídání hráčů při signalizovaném či po odpískaném zakázaném uvolnění. V turnaji je v těchto případech možné střídat.

9) Zdravotnické zabezpečení

a) Zajišťuje si každé mužstvo samostatně. Doporučuje se mít vlastní přenosnou lékárničku pro poskytnutí  základního ošetření.

b) Závažnější případy nutno řešit přivoláním Zdravotnické záchranné služby (155).

B. Účastníci turnaje

1) Rozdělení mužstev do I., II. a III. ligy:

I. LIGA                                       II. LIGA                                      III. LIGA

1   DREAM TEAM Telč              1   HC Lukas Stará Říše             1   HC SDH Třeštice B

2   Junioři SK Telč                      2   HC Hotel Antoň                      2   HC Dačice

3   HC Borovná                          3   HC Třešť                                 3   HC Hron Dačice

4   HC SDH Třeštice A               4   HC Červený Hrádek               4   HC Bícy

5   HC Želejuve                          5   HC Krahulčí                            5   EHAFC Mufroni Telč

6   HC Sokol Brtnice                   6   HC Dlouhá Brtnice                 6   HC Vitamíni Tiger´s

7   SK TEKABEN                        7   HB Motáci Třebětice              7   HC Chlumec

8   HC Hříšice                             8   HC Uvidíme

9   HC Jindřichovice

2) Vítěz II. ligy postupuje pro následující sezonu do I. ligy, vítěz III.ligy postupuje pronásledující sezonu do II.ligy. Poslední týmy z I. a II. ligy zpravidla sestupují do nižší ligy.

C. Hrací systém

1) I. liga

a) Základní část se hraje dvoukolově systémem každý s každým tříbodovým systémem.

b) Nadstavbová část se hraje podle následujícího klíče podle umístění v tabulce po základní části:

i) mužstva umístěná na 1. až 4. místě sehrají play-off o vítěze I. ligy, takto:

- semifinále na dvě utkání

1. dvojice – mužstvo z 1. místa a mužstvo ze 4. místa,

2. dvojice – mužstvo z 2. místa a mužstvo ze 3. místa

- poražení ze semifinále o třetí místo na dvě utkání,

- vítězové semifinále o první místo na dvě utkání;

ii) mužstva umístěná na 5. až 7. místě sehrají o konečné pořadí jednokolově miniturnaj tříbodovým systémem; body ze základní části se nezapočítávají:

1.kolo: mužstvo na 6.místě  - mužstvo na 7.místě

2.kolo: mužstvo na 5.místě  - mužstvo na 6.místě

3.kolo: mužstvo na 7.místě  - mužstvo na 5.místě

c) Play-off nadstavbové části se hraje dvoubodovým systémem s tím, že po druhém utkání musí být znám vítěz série. Utkání může skončit i remízou, za vítězství se udělují dva body, za remízu jeden bod.

Vítězem série se stává mužstvo s vyšším počtem získaných bodů z obou utkání.

V případě vítězství jednoho mužstva v prvním utkání a druhého mužstva v druhém utkání, se vítězem série stává mužstvo s vyšším počtem vstřelených branek v obou utkáních.

V případě, že se vítěz série nedá určit ani podle počtu vstřelených branek, rozhodnou o vítězi série samostatné nájezdy, při kterých se postupuje podle ustanovení části D odst. 3 těchto propozic.

V případě, že obě utkání skončí remízou, rozhodnou o vítězi série samostatné nájezdy po skončení druhého utkání, při kterých se postupuje podle ustanovení části D odst. 3 těchto propozic.

2) II. liga

a) Základní část se hraje dvoukolově systémem každý s každým tříbodovým systémem.

i) mužstva umístěná na 1. až 4. místě sehrají play-off o vítěze II. ligy, takto:

- semifinále na dvě utkání

- 1. kolo na dvě utkání

1. dvojice – mužstvo z 5. místa a mužstvo z 8. místa,

2. dvojice – mužstvo z 6. místa a mužstvo ze 7. místa

- poražení z 1. kola o sedmé místo na jedno utkání,

- vítězové z 1. kola o páté místo na jedno utkání;

c) Play-off nadstavbové části na dvě utkání se hraje dvoubodovým systémem s tím, že po druhém utkání musí být znám vítěz série. Utkání může skončit i remízou, za vítězství se udělují dva body, za remízu jeden bod.

Utkání o umístění (o 5. a 7. místo) hraná na jedno utkání se hrají do rozhodnutí tzn. pokud utkání skončí v základní hrací době remízou, rozhodnou o vítězi utkání samostatné nájezdy, při kterých se postupuje podle ustanovení části D odst. 3 těchto propozic.

3) III. liga

b) Nadstavbová část se hraje podle následujícího klíče podle umístění v tabulce po základní části:

i) mužstvo umístěné na 9. místě v turnaji dále nepokračuje;

ii) mužstva umístěná na 1. až 4. místě sehrají play-off o vítěze III. ligy, takto:

iii) mužstva umístěná na 5. až 8. místě sehrají play-off o pořadí na těchto místech, takto:

Utkání o umístění (o 5. a 7 místo) hraná na jedno utkání se hrají do rozhodnutí tzn. pokud utkání skončí v základní hrací době remízou, rozhodnou o vítězi utkání samostatné nájezdy, při kterých se postupuje podle ustanovení části D odst. 3 těchto propozic.

D. Technická ustanovení turnaje

1. Hrací doba

a) Utkání se hrají na čistý čas 3 x 20 minut; na utkání je vyhrazena doba 2 hod.

b) Tresty se ukládají podle pravidel ČSLH, tzn.

i. menší trest / menší trest pro hráčskou lavici = 2 minuty na časomíře (2 trestné minuty),

ii. větší trest = 5 minut na časomíře + automatický osobní trest do konce utkání nezobrazený na časomíře (25 trestných minut),

iii. menší + větší trest = 5 minut na časomíře, poté 2 minuty na časomíře + automatický osobní trest do konce utkání nezobrazený na časomíře (27 trestných minut),

iv. osobní trest = 10 minut nezobrazených na časomíře (10 trestných minut),

v. menší + osobní trest = 2 minuty na časomíře + 10 minut nezobrazených na časomíře (12 trestných minut),

vi. menší + osobní trest do konce utkání = 2 minuty na časomíře + vyloučení pro zbytek utkání, čas není na časomíře (22 trestných minut),

vii. osobní trest do konce utkání = vyloučení pro zbytek utkání, čas není na časomíře (20 trestných minut) + automaticky zastavená činnost na jedno utkání,

viii. trest ve hře = 5 minut na časomíře + vyloučení pro zbytek utkání, čas není na časomíře (25 trestných minut) + automaticky zastavená činnost na jedno utkání.

b) Úprava ledové plochy se provádí v polovině II. třetiny.

c) Po uplynutí doby vyhrazené pro sehrání utkání bude utkání obligatorně ukončeno rozhodčím bez ohledu na výsledek. Pokud je utkání ukončeno tímto způsobem, je utkání považováno za skončené jako po základní hrací době.

d) K proplacení bude vždy účtována vyhrazená doba bez ohledu na případné samostatné nájezdy k určení vítěze  utkání.

e) Hracími dny jsou všechny dna v týdnu.

2. Hodnocení výsledků

Při tříbodovém systému jsou body udělovány takto:

i. tři body pro mužstvo za vítězství po skončení základní hrací doby,

ii. po jednom bodu každému mužstvu za nerozhodný stav po skončení základní hrací doby,

iii. dodatečný bod získá mužstvo, které zvítězí v prodloužení nebo v samostatných nájezdech k určení vítěze (viz odst. 3),

iv. za prohrané utkání v základní hrací době žádný bod.

3. Samostatné nájezdy k určení vítěze utkání

Pokud po základní hrací době skončí utkání remízou, rozhodnou o vítězi utkání samostatné nájezdy podle těchto pravidel:

a) Samostatné nájezdy začínají se třemi různými střelci z každého družstva provádějícími nájezdy střídavě; hráči nemusí být předem nominováni.

b) Hráč, jehož trest neskončil před koncem utkání, se nemůže zúčastnit samostatných nájezdů a musí zůstat na trestné lavici nebo v šatně.

c) Samostatné nájezdy vždy zahajuje mužstvo, které je v zápisu vedeno jako domácí; samostatné nájezdy se vždy provádí na branku pod hlavní časomírou (při pohledu z tribuny vpravo.

d) Brankáři obou mužstev se mohou střídat po každém nájezdu.

e) Hráči obou mužstev provádějí nájezdy střídavě až do vstřelení rozhodující branky, zbývající nájezdy se neprovádějí.

f) Jestliže je po třech samostatných nájezdech každého mužstva výsledek stále nerozhodný, pokračuje se nájezdy po jednom hráči z každého mužstva se stejnými nebo novými hráči a s vystřídáním mužstva zahajujícího nájezdy;  utkání bude ukončeno, jakmile souboj dvou hráčů přinese rozhodnutí.

g) Zapisovatel zaznamená všechny nájezdy s uvedením hráčů a dosažených branek; do výsledku utkání se započítává pouze rozhodující branka; bude připsána hráči, který ji vstřelil.

h) Jestliže mužstvo odmítne účast v samostatných nájezdech k určení vítěze utkání, bude utkání pro toto mužstvo prohlášeno za prohrané a druhému mužstvu se přiznají 2 body za vítězství; jestliže hráč odmítne provést nájezd, bude nájezd pro jeho mužstvo prohlášen za neproměněný.

i. podle vyššího celkového počtu bodů,

ii. kde dvě nebo více mužstev mají stejný počet bodů, jejich pořadí bude určeno výsledky utkání sehraných mezi  těmito mužstvy sestavením minitabulky; pokud stejný počet bodů má více mužstev a tato mužstva nemají stejný počet vzájemných utkání, postupuje se dále podle písmene b) bodu iv. tohoto odstavce,

iii. jestliže rovnost bodů ze vzájemných utkání těchto mužstev trvá, pak budou uplatněny dosažené branky; v tomto případě počet branek obdržených bude odečten od počtu branek vstřelených a mužstvo s větším kladným rozdílem anebo s menším záporným rozdílem získá vyšší pořadí; jestliže taková mužstva mají stejný i rozdíl branek, pak vyšší pořadí získá mužstvo s vyšším počtem vstřelených branek,

iv. jestliže rovnost trvá nadále, pak budou uplatněny branky ze všech utkání sehraných ve skupině,

v. jestliže mužstva mají stejný rozdíl branek i ze všech utkání, pak vyšší pořadí získá mužstvo s větším počtem  vstřelených branek,

vi. pokud se nerozhodne o umístění mužstev podle předchozích ustanovení, bude pořadí těchto mužstev stanoveno po základní části losem.

E. Organizace utkání

1. Termín utkání

a) Termíny utkání jsou uvedeny v rozlosování turnaje a jsou závazné pro všechny účastníky soutěže. Pořadí zápasů je aktuálně uváděno na www.sk.telc.cz.

b) Pokud mužstvo nemůže ze závažného důvodu nastoupit k utkání v určeném termínu, může se dohodnotu se soupeřem a s jinými mužstvy na změně termínu. Řídící orgán nebude při přehazování termínů utkání vystupovat aktivně a hledat volný termín pro náhradní utkání (herní plán je po dohodě s provozovatelem daný na celou sezonu). V případě, že si mužstvo dohodne s jinými týmy i soupeřem, oznámí tuto skutečnodt řídícímu orgánu na email hokej@sktelc.cz, toto však může učinit pouze jednou za sezonu. Současně s informací zašle mužstvo řídícímu orgánu vyjádření souhlasu mužstva soupeře a souhlasu týmů, jichž se přehození týká. Řídící orgán mužstvu pouze oznámí, že se změnou souhlasí, vyrozumí o tom žádající mužstvo, mužstvo soupeře a mužstva jichž se změna týká.

c) Nemůže-li být utkání sehráno nebo dokončeno z vyšší moci, termín utkání stanoví řídící orgán turnaje. Vyšší mocí se rozumí závada na technickém zařízení zimního stadionu, výpadek dodávky elektrické energie nebo vody, následky přírodních živlů apod.. Vyšší mocí není nedostatek hráčů k utkání.

d) Dojde-li k situaci, že utkání rozhodují až samostatné nájezdy, může se začátek utkání, které následuje po tomto utkání, posunout. Doba vyhrazená pro toto utkání zůstává zachována a počíná běžet v okamžiku, kdy rolba opustí ledovou plochu, a uzavřou se vrata pro vjezd rolby.

2. Místo utkání

a) Utkání se hrají na zimním stadionu v Telči.

b) Stane-li se hřiště bezprostředně před utkáním nebo v průběhu utkání nezpůsobilé k zahájení nebo pokračování utkání (např. pro poruchu technického zařízení apod.), rozhodčí utkání nezahájí nebo předčasně ukončí pro nezpůsobilost hrací plochy; o novém termínu utkání rozhodne řídící orgán turnaje; rozhodnutí o způsobilosti hrací plochy přísluší výhradně rozhodčím. O náhradním termínu utkání nebo o výsledku nedohraného utkání rozhodne řídící orgán.

3. Povinnosti mužstev

a) Mužstva jsou povinna zejména:

i. dostavit se k utkání,

ii. nastoupit ve stanovenou dobu na hřiště ve stanoveném minimálním počtu hráčů; stanoveným minimálním počtem hráčů se rozumí 1 brankář a 5 hráčů.

b) Každý hráč mužstva je povinen:

i. mít v průběhu utkání k dispozici doklad totožnosti pro případ konfrontace a na výzvu rozhodčích jej předložit ke kontrole,

ii. na výzvu rozhodčího se podrobit kontrole totožnosti,

iii. dodržovat pravidla ledního hokeje a řídit se ustanoveními těchto propozic.

c) Vedoucí mužstva je povinen:

i. vyplnit před utkáním zápis o utkání, zapsat do něj všechny hráče; první vyplňuje zápis vedoucí mužstva domácích, poté jej předá vedoucímu mužstva hostí; vedoucí mužstva hostí předá zápis po jeho vyplnění rozhodčím,

ii. potvrdit před utkáním v zápise o utkání svým podpisem správnost údajů a oprávněnost startu hráčů svého mužstva,

iii. zajistit provedení výplat odměn rozhodčím a pomocnému rozhodčímu (časoměřiči a zapisovateli),

iv. dostavit se na požádání rozhodčích nebo zástupce řídícího orgánu turnaje do šatny rozhodčích k odstranění nedostatků a kontrole údajů v zápise, řešení mimořádných situací apod.,

v. po skončení utkání překontrolovat své záznamy o vstřelených brankách atd. se zápisem o utkání, sporné věci uvést do souladu po dohodě s rozhodčími v zápise o utkání,

vi. po utkání vzít ze zápisu o utkání na vědomí uložené tresty a tuto skutečnost potvrdit podpisem v zápise o utkání,

d) Nikdo z členů mužstev není oprávněn psát do zápisu o utkání nic nad rámec svých povinností. Oprávněné připomínky vedoucích mužstev a kapitánů k utkání je povinen uvést v poznámkách o utkání pouze rozhodčí.

4. Kontrola totožnosti

a) Kapitánu mužstva nebo vedoucímu mužstva umožní rozhodčí nahlédnout do zápisu o utkání za účelem zjištění jména a příjmení kteréhokoliv hráče mužstva soupeře.

b) Kapitán mužstva může požádat o kontrolu totožnosti kteréhokoliv hráče nebo hráčů soupeře přítomných v prostorách zimního stadionu, a to do zahájení třetí třetiny, rozhodčí je povinen takové žádosti vyhovět

c) Kontrolu totožnosti provede za přítomnosti vedoucích obou mužstev rozhodčí takto:

i. kontrolou dokladu totožnosti hráče a porovnáním se skutečností,

ii. kontrolovaný hráč je povinen se podepsat do zápisu o utkání,

iii. rozhodčí učiní závěr, zda totožnost hráče odpovídá; v záporném případě nepřipustí hráče k dalšímu pokračování utkání, o výsledku utkání rozhodne řídící orgán turnaje; v kladném případě se uloží mužstvu, které žádalo o kontrolu totožnosti menší trest 2 minuty.

5. Řízení utkání

a) K řízení utkání řídící orgán turnaje deleguje zpravidla dva rozhodčí a pomocného rozhodčího (zapisovatele a časoměřiče v jedné osobě). Vzhledem k tomu, že je akutní nedostatek rozhodčích, může dojít k situaci, kdy bude na utkání delegován pouze jeden rozhodčí.

b) Za řízení utkání náleží každému rozhodčímu odměna ve výši 400,-Kč, pomocnému rozhodčímu náleží odměna ve výši 200,-Kč; o náklady se obě mužstva hrající utkání dělí rovným dílem (platba jednoho mužstva je celkem 500,-Kč). V případě, že je delegován pouze jeden rozhodčí náleží mu odměna ve výši 600,-Kč, výše odměny pomocného rozhodčího se nemění (platba jednoho mužstva je potom celkem 400,-Kč).

c) Odměny za řízení utkání musí být uhrazeny před zahájením utkání, v opačném případě rozhodčí nezahájí utkání a zahájení jej až po splnění této povinnosti. Čekací doba se odečítá z doby vyhrazené na utkání.

d) Rozhodčí jsou povinni:

i. dostavit se k řízení utkání nejpozději 20 minut před jeho začátkem

ii. zkontrolovat zápis o utkání; na nedostatky upozornit vedoucí mužstev,

iii. zahájit utkání včas společným nástupem obou mužstev a rozhodčích,

iv. řídit utkání podle pravidel ledního hokeje a této směrnice,

v. uvést v zápise o utkání v kolonce „Poznámky k utkání“ všechny důležité skutečnosti související s utkáním a události, které jsou disciplinárními proviněními včetně jejich okolností,

vi. po skončení utkání prostřednictvím zapisovatele vyplnit kompletně zápis o utkání, uložit zápis o utkání na určené místo, případně další podklady, pro potřeby řídícího orgánu turnaje,

vii. řídit utkání nezávisle, spravedlivě a nezaujatě,

viii. respektovat pravidlo, že nesmí řídit utkání pod vlivem návykových látek (např. alkoholu, drog apod.).

e) Pomocný rozhodčí je povinen dostavit se k utkání nejpozději 20 minut před jeho začátkem,

f) Nedostaví-li se některý z delegovaných rozhodčích, vyřeší vzniklou situaci přítomný delegovaný rozhodčí tak, že odřídí utkání sám; přitom mu náleží odměna za řízení utkání zvýšená o 50%. Navýšení je rozhodčímu vyplaceno dodatečně řídícím orgánem turnaje, mužstva tedy hradí pouze odměnu ve standardní výši jednoho rozhodčího (tj. každé mužstvo 200,-Kč).

g) Nedostaví-li se žádný z delegovaných rozhodčích, vedoucí mužstva domácích kontaktuje člena řídícího orgánu turnaje odpovědného za delegování rozhodčích (p. Lupač), který se pokusí zajistit náhradního rozhodčího. Pokud se mu to nepodaří, utkání odřídí náhradní rozhodčí, kterého si zajistí vedoucí mužstva domácích a na němž se vzájemně dohodnou s mužstvem hostí, přičemž utkání může odřídit i rozhodčí - laik. Náhradní rozhodčí i rozhodčí - laik mají všechna práva a povinnosti jako delegovaní rozhodčí.

h) Nedostavení rozhodčího na utkání bude řešeno řídícím orgánem turnaje jako disciplinární přestupek rozhodčího.

i) V případě, že některý rozhodčí není schopen ze zdravotních důvodů pokračovat v řízení utkání, zbytek utkání odřídí druhý rozhodčí delegovaný na utkání.

j) Rozhodčí má právo předčasně ukončit, resp. nezahájit utkání v těchto případech:

i. klesne-li v průběhu hry počet hráčů včetně brankáře mužstva pod 6,

ii. pro hrubé fyzické napadení kteréhokoliv rozhodčího,

iii. pro zranění hráče, funkcionáře mužstva nebo rozhodčího způsobené předmětem vhozeným z hlediště na hrací plochu, do prostoru hráčských a trestných lavic nebo způsobené divákem vniknuvším do těchto prostor nebo šaten,

iv. pro vniknutí diváků na hrací plochu,

v. pro velmi vážné zranění hráče, funkcionáře mužstva nebo rozhodčího.

k) V případě, že rozhodčí předčasně ukončí utkání, oznámí tuto skutečnost společně s důvodem zástupcům  mužstev (kapitánům nebo vedoucím) a podrobně popíše v zápise o utkání důvod předčasného ukončení utkání.

F. Disciplinární řízení

a) Disciplinární řízení vede řídící orgán turnaje.

b) Za každý případ projednávaný v disciplinárním řízení má mužstvo povinnost uhradit, v případě potrestání, disciplinární poplatek ve výši 500,- Kč; disciplinární poplatky jsou odečítány z vkladu do turnaje.

c) Za disciplinární přestupek může být mužstvu uložen finanční nebo jiný postih podle níže uvedeného přehledu; finanční postihy za disciplinární přestupky jsou odečítány z vkladu do turnaje, pokud přesahují výši vkladu, musí být rozdíl doplacen společně s doplatkem vkladu nejpozději do dalšího plánovaného zápasu; v případě, že tak mužstvo neučiní, hrozí mu vyloučení z turnaje

d) Za disciplinární přestupky proti ustanovením pravidel ledního hokeje a těchto propozic se stanovují finanční nebo jiné postihy.

e) Uložené postihy zákazu startu hráče v utkání, více utkáních nebo vyloučení z turnaje jsou konečné a nelze je měnit na podmíněné.